С тържествен концерт в Стокхолм бяха отбелязани две респектиращи годишнини – един век от от рождението на великия бас Борис Христов и точно толкова от установяване на дипломатически отношения между България и Швеция. В програмата взеха участие три талантливи българки – Вяра Тренда – мецосопран, Елмира Дърварова – цигулка и Антонина Бонева – пиано. В „Концертхюсет” – една от най-големите и най-престижни зали в шведската столица нашите сънароднички бяха аплодирани от стотици меломани, дипломатически представители на страни от четири континента и гости на Стокхолм.
„В началото идеята беше за по-скромно отбелязване на празничните поводи. Но постепенно повярвахме, че ще превърнем този концерт в истинско събитие. Много сме горди, че успяхме” – казва Вяра Трендафилова, с артистично име Вяра Тренда. Артист на свободна практика, тя от години живее в Швеция. Основател е на шведското сдружение „Оперисимо интернешънъл”.
Актьорът Явор Милушев получава наградата "Икар" за изключителен принос към българския театър. Това съобщиха от Съюза на артистите в България. Той е познат с множеството си роли на театрална сцена - в постановките "Медея", "Хъшове", "Много шуц ма нищо",..
Абстрактно, безпредметно, геометрично – това е цяла една смислово-градивна концепция, върху която стъпва изкуството на XXвек . Водещата и свързваща идея при него е свободата на автора, но и на неговата публика. Визуално, чрез геометричното изкуство..
VFU (Visionary Font Ultra) – това е наименованието на шрифт, с който третокурсникът от Варненския свободен университет, Володимир Федотов се представя на Международното триенале на типография в Полша. "За създаването на един шрифт е нужно..
Актьорът Явор Милушев получава наградата "Икар" за изключителен принос към българския театър. Това съобщиха от Съюза на артистите в България. Той е познат..