Нови, вълнуващи и различни са програмите, които Биг бендът на БНР ще представи през следващите месеци. Първата поява на сцена е участието в големия празничен концерт по повод 80-годишнината на нашата медия. В голямата зала на НДК ще бъде изпълнено за първи път произведение, създадено за всички музикални състави на БНР. Още за предстоящите концерти научаваме от диригента Антони Дончев:
Всичко е възможно, ако се планира правилно. Научих го, защото дълго бях свободен артист – до 2011 г., когато поех ръководството на този прекрасен оркестър – продължава Антони Дончев. Работата в различни формации обогатява твореца. А в Биг бенда са събрани някои от най-добрите съвременни джаз музиканти на България. Тяхното присъствие е чест за всеки професионален бенд. Когато се обедини енергията на толкова талантливи изпълнители, нещата се получават наистина прекрасно.
Петко Славов е комплексен творец – в сферата на музиката го познаваме като автор на песни и изпълнител (певец, басист и китарист) в самостоятелните му проекти и в групите Airbag, Терпентина и бенда на шоуто "Нощни птици“ по БНТ. Създател е на..
С апломб разпространяваме в социалните си профили гръмки "новини" за седемте огромни маслени портрета на български оперни певци в Ла Скала или за първата българка концертмайстор на новогодишен концерт на Виенската филхармония . Ала понякога..
Комбинация от мощни хаус и техно бийтове, дълбоки бас линии, приковаващи вниманието мелодии и хармонии, магични поп и автентични етно вокали – това представлява музиката на дуото The KHANS. Те са Петър Алексиев – композитор и продуцент, и Атанас..