Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Културните институции постепенно се връщат към „реален“ живот

На 18 май отваря врати Регионалният исторически музей-София
Снимка: БГНЕС

При спазване на всички противоепидемични мерки, и най-вече − на дистанция, със заповед на кмета на София Йорданка Фандъкова отвори врати Столичната градска библиотека. Читателите имат възможност да посещават заемните, но не и да ползват читалните на библиотеката.

На 18 май отваря врати Регионалният исторически музей-София, а Столичната градска художествена галерия − на 19 май.

Общината, заедно със свои партньори, ще предостави на софийските артисти 20 сцени на открито за представления и концерти. За да се гарантира физическа дистанция, на тях ще се допуска провеждането на събития със заетост на местата до 30 на сто от максималния капацитет.

Осемнайсет постоянни или мобилни сцени на открито има и в различните райони на София, а множество културни събития ще се организират и край общинските културни институти, като се адаптира парковата среда.


Зоологическата градина в София отново приема посетители. Ръководството на зоопарка призовава посетителите да спазват всички мерки за безопасност. Препоръчително е използването на лични предпазни средства (маски, ръкавици, дезинфектанти и др.), спазване на дистанция от поне 2,5 м.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Милена Селими спечели нова награда за най-добър превод

В Двореца на културата в Лежа, Албания, се проведе церемонията по връчването на Националните литературни награди " Ат Герг Фища". Това издание на наградите, вече с петгодишна традиция, отличава най-забележителните произведения на албанската литература..

публикувано на 29.10.25 в 08:08

Силвия Томова и нейната елитна многонационална балетна трупа от Стара Загора

Звездата на българската сцена Силвия Томова е завършила елитната Държавна балетна академия "А. Я. Ваганова" в Санкт Петербург. Кариерата ѝ е свързана с Националната опера и балет, където като примабалерина е представила над 90 роли в класически и..

публикувано на 23.10.25 в 10:55
Живко Тенев-Gissen

Четирима българи участват в световен сатиричен салон в Латинска Америка

Живко Тенев-Gissen, Мая Чолакова, Ивайло Цветков и Анатолий Станкулов са сред подбраните участници в 20-ия Международен хумористичен салон Каратинга 2025 в Бразилия. Творбите им ще бъдат показани между 21 и 26 октомври, съобщиха от екипа на..

публикувано на 20.10.25 в 16:27