Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българчета с отличие от конкурс в Индия

Снимка: БТА

Деветгодишните близнаци Марина и Никола Кацарски от арт школа "Колорит" в Плевен са удостоени с най-високото отличие на международно състезание под мотото "Борбата срещу Covid-19 - 2020", съобщи ръководителката на школата Майя Ананиева.

В конкурса са участвали 1700 творби на деца и младежи от 40 страни от различни континенти. Творбите отразяват преживяванията на малките художници на възраст от 6 до 19 години и на техните семейства, попаднали в тежката ситуация, както и надеждата на децата за живот без Covid-19.

Избраните и наградени детски творби ще бъдат отпечатани в брошури и предадени на Световната здравна организация, ЮНЕСКО и други световни организации за мащабни кампании, свързани с борбата срещу Covid-19, поясни Ананиева. Творбите са публикувани на сайта на международния конкурс "Picasso Art Contest" както и снимки на техните автори, уточни тя.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Студенти на Андрей Даниел отдават почит на своя професор в изложба

Петима бивши студенти в класа на проф. Андрей Даниел се събират на рождения му ден, за да продължат някога започнат разговор в 51-во ателие на Националната художествена академия. Обградени от картините си, те не просто отдават почит на своя любим..

публикувано на 08.04.25 в 08:15

НАТФИЗ "Кр. Сарафов" ще бъде домакин на голяма конференция на FilmEU през юни

Каква би била мотивацията във време на политически кризи, войни, мигрантски натиск и неясно бъдеще, да мечтаеш за единен Европейски университет за кино и медии? Една образована и културна нация е много по-трудно манипулируема и по-устойчива на..

публикувано на 02.04.25 в 08:15

Албанският режисьор Роберт Будина: Зрителите трябва да гледат дълбоко

През последните години сътрудничеството между българското и албанското кино се засилва. Албанските продукции все повече намират място на български фестивали и обратното. Това показва нарастващото артистично взаимодействие между двете страни, което носи..

публикувано на 31.03.25 в 12:55