Сред плодородните равнини на Добруджа туристите попадат в истински рай. Екопаркът „Геранеа“ е разположен на площ от 7 хиляди декара на няколко километра от курортите „Албена“ и „Златни пясъци“ и едва на 35 км от Варна.
Мястото очарова с дивата си красота по всяко време на годината. Заради близостта си до морето климатът тук е мек, а сняг се задържа много рядко. Гости от страната и чужбина се отбиват в парка, за да се срещнат „очи в очи“ с типични за местната лонгозна среда животни, като дива свиня, елен лопатар, сърни, камерунски кози, зайци, фазани, яребици и различни хищни птици.
В парка са изградени 7 вишки. От тях туристите могат на безопасно разстояние да наблюдават животните, които се движат свободно в естествената им среда. А за онези, които обичат разходките сред природата са създадени няколко еко пътеки с беседки и пейки.
Още древните траки били очаровани от тази местност. Нарекли я „Долината на пролетта” заради мекия климат и вечнозелената природа. По-късно римляните й дали името ‒ „Гераниум” , което в превод означава здраве.
Научете повече за този недокоснат от цивилизацията кът на Добруджа като прочетете публикацията от колекцията на Радио България: Екопарк с диви животни посреща гости в Добруджа
Редактор: Венета Николова
Снимки: Facebook / geraneaПреди 180 години на 12 юни е роден Джанюариъс А. Макгахан. По този повод Регионалният исторически музей в Пловдив показва изложба за живота на безстрашния американски журналист. Макгахан и българската кауза Неговите репортажи..
Българската православна църква почита паметта на Светите равноапостоли и съпокровители на Европа Св. св. Кирил и Методий , създатели на първообраза на българската азбука – глаголицата. Първи писмени известия за почит към солунските братя..
Игрите, в които главен герой е яйцето вероятно не са особено много . В Германия например, навръх Великден семействата посещават храма, а след това децата търсят яйца в градината, скрити от великденския заек - символ на плодородието. Ако потърсим..