Неустоими морски деликатеси, подбрани напитки и атрактивна програма очакват този уикенд всеки жител и гост на Бургас, избрал да се включи във Фестивала на рибата и виното в Приморския парк на града.
Някои от най-добрите бургаски заведения са пренесли кухните и готвачите си във фестивалната зона, за да сготвят на живо пред посетителите пресни морски деликатеси и рибни специалитети, информира Община Бургас. Специално подбрани изби от цялата страна пък представят най-добрите си вина, допълнени със съвети кое от тях с каква храна е добре да се съчетава.
Част от богатата програма на феста са Стефан Вълдобрев, Керана и Космонавтите, Ники Илиев и фирма му „Завръщане“, Орлин Павлов, духовия оркестър Burgas Big Band и варненската джаз формация KARE.
В неделния ден програмата започва с куклен театър, игри и забавления за цялото семейство. Ще има и конкурс за „Най-добрата рибена чорба на Бургас”. Не е за изпускане и комедийното шоу на Георги Мамалев, както и кулминацията на фестивала - концертът на Йорданка Христова. Поп легендата ще изпее едни от най-хубавите български песни, обещават организаторите.
В наши дни в пристанището на Поморие са пуснали котва предимно яхти, а старите дървени рибарски лодки са заменени с модерни, снабдени с мощен двигател съдове. Традиционният поминък на черноморското ни градче, свързан с риболова е напът да изчезне,..
Кой казва, че българите сме намръщени и черногледи хора? Разходете се из софийските коледни базари и ще останете с коренно различно впечатление. Празничните украси, музиката, въртележките и сергиите, преливащи от лакомства иръчно изработени..
През 2009 г. една държавна компания в Шанхай пуска на пазара кисело мляко с марка "Мусилиян", както наричат село Момчиловци в Китай. Появата на нашенския продукт е придружена от мащабна рекламна кампания и името на родопското село бързо..