Годишнината от създаването на ТПК се отбелязва с фестивали в 8 български градове, като акцентът е поставен върху способностите и възможностите на хората с увреждания да бъдат приобщени пълноценно в обществото. Заключителното събитие е на 13 октомври 2020 г., в Банкя, в сградата на Националния профилактично-възстановителен център „Жеравна“ към Националния съюз на трудово-производителните кооперации. Там гостите могат да се запознаят с фотоизложбата „125 години ТПК", която проследява дейността на кооперациите, тяхното развитие и участие в социално икономическия живот на страната, както и като носители на най-прогресивния социално ориентиран модел на труд в настоящето.
След официалната част, мероприятието продължава в Централния парк на Банкя, където хора с увреждания ще сформират спортни двойки със здрави хора, за да изминат заедно кратък маршрут.
Програмата ще приключи с инициативата „Готвим заедно“, с приготвяне на типично за региона ястие.
Как е изглеждал животинският свят в района на днешния град Трън преди повече от 80 милиона години - на този въпрос се опитват да отговорят учените палеонтолози от Националния природонаучен музей при БАН. В резултат на лятната им експедиция, която..
Преди 26 години, на 30 септември, по инициатива на Българската православна църква (БПЦ), в София е свикан Всеправославен събор, който да спомогне за преодоляването на разкола сред духовенството ни. Тогава, въпреки увещанията на Истанбулския..
Глава на статуя излезе при разкопките в големия канал на античния град Хераклея Синтика. Тя е на откритата преди дни статуя и вече е в музея на Петрич, за да я поемат реставраторите. „Уникално бе това лято“, каза проф. Людмил Вагалински по повод..
На 25 ноември Българската православна църка почита паметта на св. Климент Охридски. Виден архиепископ, учител и книжовник, той е един от..