Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Курортът Банско очаква слаб зимен сезон

Снимка: banskoski.com

Малко чуждестранни туристи се очаква да посетят ски курорта Банско през този зимен сезон. Платени резервации почти няма, а британски туроператор обяви, че спира чартърите от Великобритания за България заради рестрикциите по отношение на пътуванията в чужбина заради коронавируса, предаде БНТ.

Туристическият бранш в курорта ще разчита на туристи от България и съседните Румъния, Турция и Гърция. Част от хотелите в Банско, които са собственост на англичани, няма да отворят врати.

„Говорим за 97% спад на резервации на британски туристи. Аз ще променя моя бизнес - ще отворим ресторанта и бара, но моя хотел не. Не виждам смисъл“, сподели хотелиерът от Великобритания Джеймс Хюз.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Тухли, глина и носталгия – село Мандрица и необикновените му къщи

На юг от Ивайловград попадаме на едно от най-странните места в България – добре дошли в Мандрица! Основано през 17-ти век от албански преселници, родопското селце е съхранило не само езика, но и специфичните високи сгради с просторни салони ,..

публикувано на 04.06.25 в 09:25

Лято 2025 в Пампорово – нов алпийски тролей, слаклайн, велоспорт и климатолечение

Родопският курорт Пампорово обещава незабравими емоции и приключения през топлите месеци. Новият сезон ще бъде открит на 20 юни. И това лято любителите на активния отдих ще повишават адреналина си в Приключенски парк "Язовира", където непосредствено до..

публикувано на 03.06.25 в 11:35

Щастието има вкус на вино сред Ритлите в Искърското дефиле

На фона на стръмните скали на Искърското дефиле, село Лютиброд се превръща в емблема на винения туризъм у нас. Известно най-вече с Ритлите – природен феномен, който маркира началото на Северозапада, това живописно кътче е дом на винени традиции и..

публикувано на 30.05.25 в 09:55