Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дружеството на кинокритиците в САЩ отличи българката Мария Бакалова

Снимка: Instagram /mariabakalovaofficial

Българската актриса Мария Бакалова бе наградена от Националното дружество на кинокритиците в САЩ за най-добра поддържаща женска роля за участието ѝ във филма "Борат", съобщи ДПА. Талантливата актриса е завършила Националната академия за театрално и филмово изкуство и е на 24 години. Участието ѝ в лентата е абсолютна случайност - тя подава документи за кастинга в последния момент и е избрана от 600 момичета от цял свят.

Бакалова играе в “Борат 2” ролята на Тутар Сагдиев, 15-годишната дъщеря на едноименния герой на Саша Барън Коен, и се държи като “истинска дъщеря” на Борат - първична и искрена.

Иначе в свободното си време тренирала художествена гимнастика, свири на флейта, ходи на солфеж и изучава модерен балет в Националното училище по сценични изкуства в Бургас.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България вече може да се появи на картата на европейското геометрично изкуство

Абстрактно, безпредметно, геометрично – това е цяла една смислово-градивна концепция, върху която стъпва изкуството на XXвек . Водещата и свързваща идея при него е свободата на автора, но и на неговата публика. Визуално, чрез геометричното изкуство..

публикувано на 04.02.25 в 15:45

Български студент представя оригинален шрифт на триенале на типография в Полша

VFU (Visionary Font Ultra) – това е наименованието на шрифт, с който третокурсникът от Варненския свободен университет, Володимир Федотов се представя на Международното триенале на типография в Полша.  "За създаването на един шрифт е нужно..

публикувано на 02.02.25 в 07:15

За чудесата в живота, вярата и светлината… новият български филм "Не затваряй очи"

За чудесата в живота, за способността ни да следваме пътя и да не предаваме вярата си е новият български филм "Не затваряй очи", който тръгва по кината в страната на 31 януари. Разказана накратко, историята е следната: един свещеник – отец Павел,..

публикувано на 31.01.25 в 20:30