От 1 февруари ще можем да си купим билет или карта за обществения транспорт в София от гарите в столицата и близките градове, съобщи общинският Център за градска мобилност.
Целта е пътниците да се снабдяват бързо и удобно с превозни документи за метро, трамвай, тролей или автобус в столичния град. В касите на БДЖ ще се продават билети за еднократно пътуване, талони от по 10 билети и дневни карти.
Касите, които ще ги предлагат, са на железопътните гари в столицата, в офисите на БДЖ при НДК и на ул."Гурко", както и на гарите в квартал Горна Баня и градовете Своге, Лакатник, Елин Пелин, Костенец, Ихтиман, Белово и Перник.
Това е първата стъпка от съвместната дейност между ЦГМ и БДЖ. Вече се работи и по втората - синхронизиране на разписанията на влаковете с тези на столичния обществен транспорт около гарите, включително и по възможността пътниците да избират предварително и онлайн как да се придвижват по-удобно в града.
Парламентът ще изслуша днес министъра на отбраната Атанас Запрянов и министъра на външните работи Георг Георгиев относно "въпросник", изготвен от страна на САЩ, по теми, свързани с готовността на България за участие в специална военна операция на..
Втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки обявиха обществени организации за 20 февруари, след като отчетоха успех на първата такава инициатива у нас. В първия ден на бойкота по данни на Министерството на финансите оборотът на..
В четвъртък минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска..
Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40, ще се проведе в София между 24 и 25 февруари . Темата на софийското домакинство е "Бъдещето..
В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния..
Втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки обявиха обществени организации за 20 февруари, след като отчетоха успех на първата такава..