Министърът на външните работи Буяр Османи заяви, че ако подобно нещо има значение за българите, той няма нищо против в Конституцията на Северна Македония те да бъдат изрично споменати като част от останалите етноси в страната.
„Българите в Македония трябва да се чувстват като напълно свободни граждани, които могат да се организират в общности и да притежават всички права. Ако е необходимо ще бъдат и изрично споменати в Конституцията“, каза Османи пред местната ТВ 21. На въпроса дали някой от България е поискал подобно нещо, външният министър отговори: „Аз не съм чул. Подобно нещо не е искано“, предаде БГНЕС.
Посланикът на България в Молдова Мая Добрева посети училища и университет в Автономно териториално образувание Гагаузия, по инициатива на Министерството на образованието на Молдова, предава БТА. Посланикът обсъди с учениците и студентите европейския..
152 години след като България губи своя свиден син, радетел за свободна, независима и толерантна държава – Васил Левски, личността му продължава да вълнува и вдъхновява сърцата на българите от всички поколения. Учените не спират да проучват делото на..
152 години след гибелта на Апостола, личността на Васил Левски не спира да вълнува българите, независимо дали са в страната или в чужбина. Посолството на България в Атина, Гърция, отправи покана към местната българска общност в 16.00 ч. да поднесат..
Българското посолство в Стокхолм беше домакин на културно събитие, организирано от Шведско-българското културно дружество, по време на което бяха..
Ресторант "България" в Стара Хавана събра на 16 април 25 ученици от различни кубински училища за Третата "Българска готварска работилница". Инициативата е..