Във връзка с наложените ограничения в придвижването между отделни градове българското посолство в Рабат предоставя на желаещите да гласуват на 4 април 2021 г. български граждани удостоверение, съгласувано с мароканското Министерство на външните работи, африканското сътрудничество и мароканците в чужбина. При поискване документът ще може да се представя пред местните власти и съответните полицейски постове заедно с български документ за самоличност. Удостоверението може да бъде изтеглено от сайта на посолството ни в Рабат.
В Мароко ще бъде образувана една избирателна секция - в посолството в Рабат, на адрес: кв. Хасан, ул. „Ахмед Ел Язиди“ № 4.
Изложбата "На две родини ний чада сме", представяща рисунки на бесарабски деца от Молдова , беше открита днес в зона "Ларго", в столичния Античен културно-комуникационен комплекс "Сердика". Сред официалните гости на откриването бяха посланикът на..
таОбщо 532-ма кандидати са одобрени за финансиране по първия компонент от програмата "Избирам България". Тя се финансира по оперативна програма "Развитие на човешките ресурси" и по нея се отпускат средства на завръщащи се в родината българи за..
Една от важните теми в законопроекта за промяна на Закона за предучилищното и училищно образование е езиковата интеграция , обяви просветният министър Красимир Вълчев при посещение в с. Търнава, община Бяла Слатина. По думите му, езиковата интеграция ще..
90 участници, представляващи 57 български фолклорни състава от Европа и Северна Америка, се събраха в София за своята четвърта творческа среща-семинар...
Четиресет български училища в 22 американски щата са превърнати във втори дом за децата на емигрантите ни. В тях не просто се ражда приемственост между..