Гласуването в Австралия за български парламент започна при значително по-висока активност в сравнение с парламентарните избори през 2017 година. Още от 7:00 часа, местно време, всички секции в шестте австралийски града са били отворени, а доброволците стриктно са следвали указанията на ЦИК. Това разказа за Радио България от Мелбърн Фили Ладжман, журналист.
„Интересът към изборите за българско Народно събрание е много по-голям – казва Фили Ладжман. - Хората са много по-активни. Повечето гласове идват от млади хора на възраст между 30 и 40 години. Това са хора, излезли от България, тръгнали да търсят късмета си по света, хора, които не са виждали бъдеще в родината си. Те се интересуват от всичко, което се случва в България и най-вече кой ще управлява по-нататък страната“.
Коста, един от гласоподавателите в Мелбърн, сподели, че е дошъл да даде своя глас, защото иска промяна за България. "Искам да видя държава без корупция, държава, в която хората живеят спокойно и в която има правосъдие".
Снимки: Фили Ладжман
Българският културен институт в германската столица предоставя уютното си пространство за среща с писателката Мария Лалева и книгата ѝ "Пътища от огън". Събитието е на 5 юни от 19:00 часа местно време. "Това е книга за огъня, който човекът пали..
Събитие, посветено на днешния Международния ден на детето, събира сънародници в нидерландския град Ротердам, става ясно от публикация във фейсбук страницата на Посолството на България в Хага, цитирана от БТА. Детският празник ще..
Три месеца след като тракийските съкровища бяха експонирани във вила "Гети" в Лос Анджелис, децата от Българско училище "Св. св. Кирил и Методий" в Града на ангелите отново показаха, че историята на траките продължава да ги вдъхновява, информира..