От 1 август се възобновяват ежеседмичните директни полети между Албания и България, за периода 6 август-28 септември 2021 г., информира албанското посолство. Целта на тази инициатива е да проучи възможностите за редовна авиолиния между двете страни, както и други международни полети.
За първия полет, авиокомпания GullivAir кани безплатно на борда на Airbus A330-200 пътници, агенти и туроператори, а от 6 август започват редовните платени полети за гражданите.
Системата за резервация и закупуване на билети, която в момента се тества, започва от тази седмица. Полетите между 6 август и 15 септември са в петък, а от 15 до 28 септември, те ще бъдат два пъти седмично – в петък и неделя. Допълнителната информация за разписанията на полетите ще бъде публикувана на официалния сайт на летище София и компанията.
В скътаното сред склоновете на Източните Родопи село Пчеларово разказват предание, че в района виреели вековни дъбови гори и орехови дървета, в чийто хралупи се въдели диви пчели. Пчеларството е отколешен поминък на хората, за което говори и самото..
По разнообразие на птици страната ни заема едно от челните места в Европа и попада в ТОП 5 на дестинациите за т.нар. бърдуочинг или орнитологичен туризъм на Стария континент, научаваме от разговора ни с д-р Георги Герджиков, който от години развежда..
Скалните венци, надвесени над река Русенски Лом и нейните притоци Бели, Черни и Мали Лом са магнит за природолюбители и търсачи на висок адреналин. Целият район е известен като Поломието или „Планина под равнината“. В течение на хилядолетията тук реките..
В Златоград отчитат до 20 % ръст на туристите, спрямо миналата година, след влизането на страната в Шенген по суша. Повече са гръцките туристи, но и..