Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Парковете в София отново посрещат любители на книгите

Снимка: libsofia.bg
До края на август, столичните паркове се превръщат отново в "Зелени библиотеки". Седмото издание на инициативата, с организатор Столичната библиотека, включва в програмата си и различни артистични ателиета, много музика, както и срещи с писатели. Всяка събота и неделя, на различни открити места в София, читателите ще могат да оставят своя прочетена книга и да вземат нова. Днес и утре инициативата се провежда в парковете "Владимир Заимов"(пред Театър София) и "Гео Милев" (до Зала Фестивална). Следващите почивни дни домакини са Южният парк и Зоологическата градина.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България вече може да се появи на картата на европейското геометрично изкуство

Абстрактно, безпредметно, геометрично – това е цяла една смислово-градивна концепция, върху която стъпва изкуството на XXвек . Водещата и свързваща идея при него е свободата на автора, но и на неговата публика. Визуално, чрез геометричното изкуство..

публикувано на 04.02.25 в 15:45

Български студент представя оригинален шрифт на триенале на типография в Полша

VFU (Visionary Font Ultra) – това е наименованието на шрифт, с който третокурсникът от Варненския свободен университет, Володимир Федотов се представя на Международното триенале на типография в Полша.  "За създаването на един шрифт е нужно..

публикувано на 02.02.25 в 07:15

За чудесата в живота, вярата и светлината… новият български филм "Не затваряй очи"

За чудесата в живота, за способността ни да следваме пътя и да не предаваме вярата си е новият български филм "Не затваряй очи", който тръгва по кината в страната на 31 януари. Разказана накратко, историята е следната: един свещеник – отец Павел,..

публикувано на 31.01.25 в 20:30