Преди дни в Пловдив завърши майсторският клас, ръководен от Дарина Славчева. Известната народна певица проведе заниманията с осем деца, взели участие в МФФ „С песните на Кичка Савова“. В памет на своята именита учителка и като продължение на нейното дело, г-жа Славчева организира майсторския клас като награда за младите дарования, заедно с фондация „Кичка Савова“.
Нека припомним, че на последното, десето поред издание на фестивала „С песните на Кичка Савова“, за пръв път бе връчена тази специална награда, учредена от едноименната фондация.
На гала концерта в залата на ФА „Тракия“, малките певци изпълниха песни от репертоара на Кичка Савова в съпровод на Дамян Йорданов – кавал, Димчо Енчев – гайда, Борислав Згуровски – акордеон.
Сред документалните записи, предоставени от организаторите, за вас избрахме „Прочу се Стоян хайдутин“ в изпълнение на 12-годишната Ралица Коларова от гр. Нова Загора.
Anabel представя своя дебютен сингъл, зад който стоят години подготовка, труд и постоянство. Тя е Ана Сотирова и се занимава с музика от 4-годишна. Музикалният ѝ път започва от Voice Academy – частно училище за комплексно обучение на млади таланти – и..
Световноизвестният цигулар Вадим Репин излиза на софийска сцена на 30 януари с Концерт за цигулка и оркестър № 2 в сол минор от Сергей Прокофиев, съобщи Софийската филхармония. Програмата на музикалното събитие под палката на маестро Карло Тенан в зала..
Днес ще се върнем назад във времето със SARACTA или "Пазителят" - това е името на смелото музикално приключение на продуцентите Fabrizio Parisi и The Editor. Този път в предизвикателството се включва и едно легендарно име за българската..