Министерството на външните работи изказва своята благодарност към българските общности в чужбина, с чието ценно партньорство и сътрудничество стана възможно организирането на вота зад граница за президент и вицепрезидент и Народно събрание на 14 ноември 2021 г.
Министерството, сред чиито основни приоритети е защитата правата на българските граждани в чужбина, високо оценява гражданската активност на българите, допринесла за създаването на максимално добри условия за провеждането на честни и прозрачни избори зад граница.
Над 2500 членове на секционни комисии зад граница бяха предложени от българските общности. Отделно над 200 техни представители бяха предложени за членове на СИК в качеството си на представители на министъра на външните работи.
От министерството се надяват ползотворното сътрудничество с партньорите от българските общности зад граница да продължи и на втория тур на изборите за президент и вицепрезидент на 21 ноември 2021 г.
Преселвайки се в Бесарабия преди повече от два века, българите пренасят със себе си и част от богатата ни обредност. В новата им родина някои обичаи се видоизменят под влияние на местните традиции, други изчезват, а трети се запазват само и..
Новогодишен карнавал се състоя в центъра на Цариброд. За събитието информира мултимедийният портал на български и сръбски език ФАР. Андрияна Найденов от Туристическа организация „Цариброд“ сподели, че са се погрижили този ден да остане хубав..
Добра година за Изпълнителната агенция за българите в чужбина, в която всичко се случваше както трябва – така обобщи 2024 година ръководителят ѝ Райна Манджукова. В интервю за Радио България тя изрази задоволство за изключителното сътрудничество, което..
Второ издание на Международния литературен конкурс "Вълшебното перо" подготвя екипът на Българското неделно училище "Иван Вазов" в Париж...
"Животът на музиканта е много хубав, ако успяваш да го живееш както искаш и с музиката, която искаш, а не с тази, която пазарът ти налага" – вярва..