Висши училища в България разработиха електронни обучителни помагала по български език, история и география за учениците и учителите от българските училища в чужбина. Материалите бяха демонстрирани и обсъдени по време на Втория балкански форум под надслов „Стратегии за изучаване на български език в чуждоезикова среда“, който бе организиран в Атина от Министерството на образованието и науката и българското посолство в Гърция.
Сертифицирането на езиковите компетентности по български език по Общата европейска езикова рамка също беше сред акцентите на дискусиите.
Във форума участваха представители на неделни училища от Гърция, Хърватия, Сърбия и Турция и на висшите училища в България, които обучават учители по български език в чужбина.
С празнична програма за Лазаровден от децата в Българското неделно училище „Родна стряха“ в Кипър започна семинарът за преподаватели от български училища в чужбина (12-14 април, Ларнака). „Методи и похвати за изучаване на български език като чужд за..
Държавният университет “Григорий Цамблак” в Тараклия ще бъде разпуснат, съобщи молдовското Министерство на образованието и науката. Това не означава обаче, че неговата дейност ще бъде прекратена, тъй като висшето училище ще се трансформира във..
Пенка Петросович е музикален педагог. Професионалната й кариера започва от Музикалното училище в родния й град Бургас. Постига и успехи като хоров диригент – първоначално с хора и оркестъра на училището, а след това и с фолклорния ансамбъл..
С празнична програма за Лазаровден от децата в Българското неделно училище „Родна стряха“ в Кипър започна семинарът за преподаватели от български..