Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българите в чужбина не искат да се завърнат в родината

Снимка: tuk-tam.bg

Сънародниците ни зад граница не смятат да се завърнат трайно у нас, показват резултатите от проучване на популярната глобална общност на българите по света "Тук-Там". А тези от тях, които все пак допускат подобна възможност, я определят като евентуално дългосрочно намерение в бъдещето.

Българите в чужбина настояват за изборни промени, които да им позволят повече възможности за участие в изборите у нас. В момента се постига 25% избирателна активност зад граница, съобщи Димитър Иванов от Мрежата на българските изборни доброволци по света. Допитването на "Тук-Там"е осъществено сред близо 2500 българи в 80 държави.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Българо-Швейцарска асоциация за култура, традиции и просвета „Канатица“

Българите по света отбелязват Деня на независимостта

Българо-швейцарската асоциация "Канатица" - пазител на българските традиции, език и култура, отправи през Фейсбук поздрав към българите по света за 22 септември - Деня на българската независимост. "На 22 септември България чества едно от най-значимите..

публикувано на 22.09.25 в 11:19

Благослов за децата от училище "Св. св. Кирил и Методий" в Атина

След като преди седмица беше открита учебната година в Българското неделно училище "Св. св. Кирил и Методий" в Атина, днес предстоятелят на българския православен храм "Св. Преподобни Йоан Рилски - Чудотворец" в гръцката столица - отец Стефан,..

публикувано на 21.09.25 в 20:00

Милен Митев в Молдова: БНР задълбочава своето присъствие в района

В интервю за Радио България от молдовския град Тараклия, където вчера се състоя концерт, организиран от Българското национално радио , генералният директор Милен Митев сподели, че амбицията на медията ни е да задълбочи присъствието си в..

публикувано на 20.09.25 в 14:39