Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Фестивал на българското кино ще се проведе в Чехия

Снимка: bki.cz

Фестивал на българското кино ще се проведе в Чехия през март, съобщи БТА, като се позова на Българския културен институт в чешката столица.

Основен акцент в програмата ще е комедията. Срещата с българските филми ще се състои в емблематичното пражко кино „Луцерна” от 17 до 20 март. Ще бъдат представени лентите „Като за последно”, „Чичо Коледа”, „Голата истина за група „Жигули” и трагикомедията „Бащата”, която преди три години получи най-високото отличие „Кристален глобус” на международния филмов фестивал в Карлови Вари.

Организатори на събитието са посолството на България в Чехия, Българският културен институт в Прага и кино „Луцерна”. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Живописна България" – туризъм по пътя на литературата

Десет европейски университета ще представят научната си програма "Живописна България. Български литературни маршрути" в родопското село Хухла, а учени от Анкара и Варшава вземат специално участие в тазгодишното издание на културния фестивал "Мистериите..

публикувано на 17.08.25 в 11:35

Филмът "Стадото" е българската номинация за "Оскар"

Национална експертна комисия избра българския претендент за наградата "Оскар" при чуждоезиковите игрални филми на Американската киноакадемия. "Стадото" ("TARIKA") е третият игрален филм на режисьора Милко Лазаров. Лентата имаше световна премиера в..

публикувано на 15.08.25 в 12:55

Националните библиотеки на България и Куба обсъждат бъдещо сътрудничество

Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" започва разговори за подписване на меморандум за сътрудничество с Националната библиотека на Куба "Хосе Марти" , съобщи НБКМ. На среща с доц. д-р Калина Иванова, директор на Националната ни библиотека,..

публикувано на 13.08.25 в 15:00