Българските граждани, които се намират на територията на Украйна и искат да бъдат евакуирани, могат да осъществят връзка и с дирекция "Ситуационния център" на Министерство на външните работи в България чрез имейл адрес: crisis@mfa.bg. Те трябва да предоставят следната информация:
- Три имена;
- Телефон за връзка;
- Местонахождение (населено място и адрес);
- Вид на българския документ за самоличност, с който разполагат.
При нужда от съдействие българските граждани в Украйна могат да се обръщат към:
1. Българското посолство в Киев на следните телефонни номера: +380 44 235 4389; +380 44 235 2202, както и на дежурни телефонни номера в извънработно време: +380 44 246 7237, +380 44 246 7672,
2. Генералното консулство в Одеса на следните телефонни номера: +380 48 7466 554; +380 48 746 65 58; +380 48 746 63 75, както и на дежурен телефон за спешни случаи в извънработно време: +380 68 293 0048.
3. Сигнали могат да се подават и на имейл адресите на мисиите ни в Украйна: Embassy.Kiev@mfa.bg; Consulate.Odessa@mfa.bg, съобщават от българското външно министерство.
При влизане в България българските граждани трябва да представят български документ за самоличност – лична карта или паспорт. Българските граждани дори и с изтекли лични документи ще бъдат пропускани свободно през КПП-та на страната ни.
Украинските граждани, притежатели на биометрични паспорти, влизат и пребивават на територията на ЕС (т.е. и в България) без виза за период до 90 дни на всеки 6 месеца. В случай, че не притежават биометричен паспорт, то тогава виза се изисква.

Мост между светове представлява в същността си проектът "Харизмата на българина". С него Димитринка Йорданова Командучи – психолог, психотерапевт, вокален коуч и автор на "Твоят глас може да промени живота ти " – поставя във фокус една много..
В три държави, в три европейски града – Лион, Мюнхен и Копенхаген – на 22 ноември се представя проектът на Асоциацията на българските фолклорни състави в чужбина "Онлайн каталог с български хорà и танци". "Цел на Асоциацията е да пази българските..
От 15 години Стела Недкова живее в Брюксел. След като завършила образованието си в България, решила да изпита себе си в една друга реалност, за да провери дали може да се справя сама с предизвикателствата в живота, без помощта на родителите. Стела..
Мост между светове представлява в същността си проектът "Харизмата на българина". С него Димитринка Йорданова Командучи – психолог, психотерапевт,..