Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Изложба в Кърджали привлича вниманието към последиците от войната в Сирия

4
Снимка: kardjali.bg

Като част от инициативата “Мултикултурният град 2022”, в Кърджали представят изложбата “Отвореното око на болката”, посветена на войната в Сирия. Тя беше открита в Арт галерия “Кръг” и е дело на адвокат Есен Устренска, която през този месец посети Сирия, където повече от 11 години се водят военни действия. 

Изложбата разкрива отпечатъка на войната в Алепо, Хомс, Хама, Палмира и Дамаск, представени са и стихове на Есен Устренска, вдъхновени от човешката болка.

Снимки: kardjali.bg

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Космосът – от свещените места по нашите земи до постиженията на българските учени

Националният етнографски музей към БАН представя новата си изложба "Звездно небе – митология и наука", която обхваща познанието за Космоса от древността до днес и разглежда митологията, древните вярвания и дълбоките познания за небесните тела на..

публикувано на 11.06.25 в 16:20

Деца рисуват опера и балет в чест на 100-годишния юбилей на Старозагорската опера

Поредно събитие от празничната програма, посветена на вековния юбилей на Държавна опера – Стара Загора, е изложбата-конкурс "Рисувам опера и балет". С това състезание за деца първата извънстолична опера у нас насочва вниманието към своята най-млада..

публикувано на 11.06.25 в 10:05

Георги Господинов с лекция на откриването на литературен фестивал във Флоренция

На 10 юни в базилика Santa Croce именитият ни писател Георги Господинов ще изнесе публична лекция при откриването на международния литературен фестивал "Грегор фон Рецори", който ще се проведе от 10 до 13 юни в италианския град Флоренция. За това..

публикувано на 10.06.25 в 06:10