Точно преди година ви разказахме за фотографския проект „In Transit“ на българина Делян Вълчев. Изложбата включва 30 изображения, правени в метрото на Ню Йорк от 2014 година до началото на пандемията от Covid-19, които бяха показани за първи път в Градската художествена галерия „Борис Георгиев“ във Варна. Сега фотографският разказ на Вълчев гостува в галерия „Синтезис“ в София. До 10 септември може да видите прехода в емоциите ни, отразен в лицето на настоящето на мегаполисите. „Метрото на Ню Йорк е събирателен център, защото може би около 90 процента от гражданите му пътуват с него, без значение от техния социален, финансов или друг статус“, каза за Радио България фотографът.
Изложбата „In Transit“ представя именно този портрет на заедност в различията ни, с което се докосваме и до другата съществена тема в проекта – отчуждението. „Има безспорен феномен, че хората в големите градове са много по-самотни от тези в малките населени места. Човек е сам и анонимен сред тълпата. Ти си сред много хора, но никой с никого не се познава“ - обяснява Делян Вълчев.Съставил: Весела Кръстева
Художест вена галерия насред гората – на това оприличават очевидци крайпътната чешма с беседка край момчилградското село Конче в Родопите. Началото на градежа е дадено през 1985 г. от бащата на Юсеин Юсуф, а година по-късно, когато той почива, делото е..
Институтът за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН (ИЕФЕМ-БАН) открива днес изложбата "Живи човешки съкровища – България" в центъра на София, под купола на Ларгото. Експозицията представя вписаните в периода 2008-2024 г. 44..
"Чрез пиесите си Жан-Пиер Мартинез се стреми да върне престижа на комедията като огледало, протегнато на обществото" - пише на сайта на автора. Мартинез е автор на 101 играни по цял свят комедии, които се изучават във френските училища и..
Художест вена галерия насред гората – на това оприличават очевидци крайпътната чешма с беседка край момчилградското село Конче в Родопите. Началото на..