Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Избирателните секции в чужбина трябва да бъдат обявени до 10 септември

Снимка: БГНЕС

Централната избирателна комисия (ЦИК) трябва да определи държавите и местата, в които ще се образуват секции за гласуване извън страната, до 10 септември 2022 г., 21 дни преди изборния ден. Това стана известно на днешното заседание на избирателната комисия, съобщи БТА. ЦИК определи и по какъв начин ще се номерират секциите в чужбина.  

Утвърдени са и образци на указателни табели и табла за районните и секционните избирателни комисии, образци на отличителни знаци на застъпници, наблюдатели, анкетьори и представители на партии, коалиции и инициативни комитети, както и образци на отличителни знаци на членовете на секционните избирателни комисии в изборния ден.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Берлин избират "Мис Баница"

Кулинарен конкурс "Мис Баница" ще се състои на 17 май в Берлин, съобщава на фейсбук страницата си организаторът на събитието – Българо-германското студентско сдружение "Хъшове", цитиран от БТА. "Ние ще подсигурим приятната атмосфера, хубавата музика..

публикувано на 15.05.25 в 15:30

Българското неделно училище "Пейо Яворов" в Брюксел се готви за 24 май

С голям концерт възпитаниците на Българското неделно училище "Пейо Яворов" в Брюксел ще отбележат завършването на учебната година и най-българския празник – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на..

публикувано на 13.05.25 в 11:05

Ученици от България и САЩ се впуснаха по следите на българите американци

Български ученици от България и САЩ тръгнаха по следите на американските българи и в продължение на две години проучваха историята на българската емиграция в Америка. Процесът беше запечатан в документалния филм "По следите на българите американци..

публикувано на 10.05.25 в 20:06