Днес от 11 часа в Изпълнителната агенция за българите в чужбина ще се проведе среща на представители на български висши училища, приемащи студенти по ПМС 103 за образователната дейност сред българите в чужбина. В срещата ще участват и експерти от Дирекция „Висше образование“ от МОН, Дирекция „Миграция“ – МВР, както и от самата ИАБЧ.
Образователната политика спрямо сънародниците ни в чужбина е най-успешната от всички политики за българите в чужбина. Но в същото време промените в България и по света налагат корективи в практическите стъпки по приемане, записване, настаняване и установяване в България на приетите студенти. Те ще бъдат обсъдени участниците в срещата, а така също ще бъдат обменени полезни практики, посочват от изпълнителната агенция.

Българското посолство в Токио беше домакин на финалния кръг на дванайсетото издание на конкурса за рецепти с розова вода Rose Water Recipe Аward, организиран от Културната асоциация "Българска роза" с председател Фумие Ямашита, съобщиха..
"Не искаме да си загубим традициите от България, затова направихме тази група, ученици и учители от това българско училище в Атина. Ходим на много фестивали и участия. А в България не се връщам често, заради ангажиментите ми в училище – разказва..
Дните на царобрадската сушеница, наричана отвъд границата "шушеница", привлякоха в почивните дни българи от различни краища на Западна България към съседен Цариброд. А в Цариброд производители на домашни месни и други вкусотии се бяха постарали да изложат..
"Не искаме да си загубим традициите от България, затова направихме тази група, ученици и учители от това българско училище в Атина. Ходим на много..
Българското посолство в Токио беше домакин на финалния кръг на дванайсетото издание на конкурса за рецепти с розова вода Rose Water Recipe..