Държавата е в дълг към едно от двете български неделни училища в съседна Турция, каза вицепрезидентът Илияна Йотова при посещението си на българските църкви "Св.Св. Константин и Елена" и "Св. Георги" в Одрин. Тя визира училище "Иван Вазов" в града, което на 1 октомври ще открие новата учебна година с още повече желаещи – 52 деца.
Според Илияна Йотова малкият учителският екип се нуждае от още български преподаватели. Затова тя се ангажира да обсъди възможностите с представители на образователното министерство.
От своя страна, директорът на училището Бахтишен Мутлу каза, че има много желаещи да учат български език, дори и сред възрастните. “И сега заедно с консулството имаме един малък наш проект да включим и родителите да се обучават”, съобщи директорът.

Дни на турската култура ще се проведат на 22 и 23 ноември в Културен център "Двореца" в Балчик. Събитието под мотото "Посоки Турция" се осъществява с участието на културни институции от страната. Сред участниците са Народно читалище "Мевляна – 2012",..
В събота минималните температури ще са от 9 до 14°, в София ще е около 9°. Сутринта ще има мъгла и влошена видимост над котловините и полетата в Западна България. През деня ще има променлива облачност, по-значителна над северните райони, следобед и над..
Доказаната във вековете толерантност на българския народ е гаранция срещу ксенофобията и антисемитизма, които нямат корени в нашето общество. Това заяви президентът Румен Радев на среща в София с Ан-Софи Себан-Бекаш, вицепрезидент за Европа на Американския..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за..