14-годишната Диана Чаушева е големият победител в конкурса "Концертино Прага". БНР е продуцент на конкурсните записи на младата българска цигуларка. Конкурсът е за музиканти до 18 години и се организира всяка година от Чешкото радио в партньорство с "Еврорадио".
В 56-ото издание на "Концертино Прага" Чаушева получи Първа награда, наградата на Европейската асоциация на музикалните състезания за младежи (EMCY), наградата на Чешкото радио и наградата на публиката. Та получи и стипендия за обучение с възможност да направи записи за Чешкото радио.
До финалния тур на конкурса достигна и 16-годишният пианист Виктор Вичев, който получи почетен диплом първа степен.
Ако направим крачката отвъд с пречистена душа, ще се озовем на небесните зелени пасбища, тихи води и прави пътеки. За да се сбъдне упованието ни обаче, е необходимо да изкупим греховете си на Земята. С изложбата си "Изкупление" в столичната..
Спектакълът на Народния театър "Медея" спечели "Гран При" на 19-ото издание на фестивала "Скупи" в Северна Македония, съобщават от трупата. Постановката е създадена спекциално за театъра от световноизвестното дуо режисьорът Деклан Донелан и Ник..
Българска фотография на Цвети Делийска получи международно признание. Кадърът The Falconer бе награден от Siena Awards. Портретът на Анани Любенов и неговата вярна орлица Хуба е отличен в категория “Хора“. Това признание е не само лична чест,..