Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Световноизвестният пианист Николай Лугански и Юлиан Рахлин с концерт в София

Николай Лугански
Снимка: nikolaylugansky.com

Двама забележителни музиканти ще гостуват на Софийската филхармония на 20 октомври. Световноизвестният пианист Николай Лугански ще представи Втория концерт на Рахманинов под диригентството на Юлиан Рахлин – резидентен артист на Националния оркестър, оценен по достойнство от българската публика. В програмата е включена и Симфония №1 от Брамс.

Николай Лугански е пианист, съчетаващ елегантност и грация с мощна виртуозност. Признат за майстор на руския и късния романтичен репертоар, Лугански е известен с интерпретациите си на Рахманинов, Прокофиев, Шопен и Дебюси.

Юлиан Рахлин

През изминалия сезон Лугански е свирил с Берлинската филхармония, Оркестъра на Радио Франция (Orchester Philharmonique de Radio France), Брюкселска филхармония, Националния оркестър на Испания, Филхармонията на Хелзинки и Симфоничния оркестър на BBC, посочват от Софийската филхармония.

Снимки: nikolaylugansky.com, Софийска филхармония

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Словенски режисьор ще постави "Физика на тъгата" в Народния театър в София

Едно от заглавията, които ще бъдат част от репертоара на Народния театър през 2026 година вече е известно. Това е постановката "Физика на тъгата” , която словенския режисьор Йерней Лоренци ще постави на театралната сцена. Това не е първата му работа..

публикувано на 07.06.25 в 08:05

Теодор Ушев с първа самостоятелна изложба във Виена

Тази вечер, 4 юни, от 18:00 часа местно време в Българския културен институт "Дом Витгенщайн" във Виена, ще бъде открита изложба "Знаеш ли, че...? Теории на конспирацията" на Теодор Ушев. Това е първата самостоятелна експозиция на работи на световно..

публикувано на 04.06.25 в 16:38

“София хартиен арт фест 2025” събира артисти от 21 страни

Петнадесетото издание на “София хартиен арт фест 2025”, който ще се проведе от 3 до 15 юни в Националния дворец на културата, ще премине под мотото “Дух и материя”, информира БТА. Според организаторите в мотото на форума се съдържа посланието към..

публикувано на 03.06.25 в 07:10