Перничани от Чикаго събраха 4000 долара в помощ на VIII-о основно училище “Кракра Пернишки” в близкия до София град. Учебното заведение спешно се нуждае от ремонт на съществуващия физкултурен салон, където учениците да могат да спортуват през зимата.
Средствата, преведени от САЩ по сметката на училището, са събрани с помощта на търг, в който били разпродадени артикули на ФК "Миньор", таекуондо клуб "Спартак", боксови ръкавици на братята Кубрат и Тервел Пулеви и други.
24 май обедини българите по света, които с различни мероприятия отбелязват Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. Богата празнична програма беше организирана днес в Музея на..
Българчетата от неделно училище "Асен и Илия Пейкови" в Рим и тази година няма да изневерят на традицията си да отбележат празника на буквите, на словото и просветата, като заедно преминат по стъпките на светите братя Кирил и Методий във Вечния град...
В навечерието на 24 май - Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, Българското неделно училище "Иван Вазов“ в Париж обяви на страницата си във Фейсбук резултатите от Международния..
В навечерието на 24 май - Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, Българското..
Българчетата от неделно училище "Асен и Илия Пейкови" в Рим и тази година няма да изневерят на традицията си да отбележат празника на буквите, на словото и..
24 май обедини българите по света, които с различни мероприятия отбелязват Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и..