Агенцията за българите в чужбина е подготвила проект за правилник за дейността на Консултативния съвет за български произход и ще го внесе пред правителството, каза директорът на агенцията Райна Манджукова. Парламентът трябва да синхронизира Постановление № 103 с новото законодателство. Асинхронът доведе до проблеми при последната кандидат-студентска кампания за нашите сънародници от чужбина.
"Българите в Украйна са болезнено разочаровани от позицията на София по конфликта", подчертава Манджукова пред БГНЕС. Таврийските българи в Крим са в окупираните от Русия територии и чакат да бъдат освободени. Търновка е населен с българи квартал на град Николаев и непрекъснато е бомбардиран, казва тя.
На 12-ти ноември в София ще се проведе първото общо събрание на Асоциацията на българските фолклорни състави в чужбина, съобщиха от агенцията.
С изложба започва 33-ият Международен художествен пленер "Погановски манастир". В галерия "Методи Мета Петров" в Цариброд от 19:00 ч. на 1 август ще бъдат показани работите на младите творци от Сърбия, България, Черна Гора, Русия и Словения..
Асоциацията на българските културни сдружения в чужбина (англ. Association of Bulgarian Cultural Organizations Abroad) е най-новата организация, обединяваща българите по света. Сред учредителите са 26 сдружения и 6 индивидуални членове. " В..
Изпълнителната агенция за българите в чужбина беше домакин на учредителното събрание на Асоциация на българските културни сдружения в чужбина, съобщи репортерът на Радио България Йоан Колев. На заседанието присъстваха представители на 26..
С изложба започва 33-ият Международен художествен пленер "Погановски манастир". В галерия "Методи Мета Петров" в Цариброд от 19:00 ч. на 1 август ще..