Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

“През девет нощи в десетата” е посланието на Нощта на театрите

Нощта на театрите настъпва още от тази сутрин, затова и посланието на европейската инициатива у нас гласи „През девет нощи в десета“. Програмата й включва над 100 изяви от различни театрални жанрове в 13 града - София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Стара Загора, Благоевград, Плевен, Шумен, Симитли, Кърджали, Търговище, Пазарджик.

Символичното начало на десетото издание на “Нощта на театрите“ беше поставено снощи в Пловдив с най-новия спектакъл на драматичния театър в града – “Вампир” по Антон Страшимиров. На повечето места обаче инициативата ще започне днес със сутрешни представления и уъркшопове за деца. За първи път столичният Народен театър “Иван Вазов” ще предложи над 12-часова програма на всичките си сцени. Софийската опера и балет пък ще отвори вратите си за тур зад кулисите, а учебните театри на НАТФИЗ, Софийския университет и Нов български университет ще ни запознаят с най-новите си продукции при вход свободен.

Международното триенале на сценичния плакат ще представи няколко интригуващи изложби в Полския културен институт, “Квадрат 500”, “Галерия 88” и Мраморното фоайе на НДК. Още за инициативите в София вижте ТУК.

Съставил: Венета Николова

По публикацията работи: Михаил Димитров

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Русенската опера гостува с "Кармен" на фестивал в Букурещ

Русенската опера участва с балетния спектакъл "Кармен" в оперния фестивал в Букурещ – Bucharest Opera Festival, който се провежда до 24 юни в румънската столица. Българската трупа излиза на сцената на Националната опера в Букурещ на 19 юни от..

публикувано на 18.06.25 в 19:35

Светлана Янчева с международни награди за роля във филм на Невена Николова

Светлана Янчева е отличена като най-добра актриса на два фестивала в чужбина, за своето участие в късометражния филм "Луничавата" (Freckles), съобщават от екипа на продукцията. Международното признание идва от TMFF (The Monthly Film Festival) –..

публикувано на 18.06.25 в 16:50

Изложба в Русе представя творчеството на скулптора Михайло Парашчук в България

В Историческия музей в Русе се открива гостуващата изложба "Щрихи от творчеството на Михайло Парашчук в България". Автор на проекта е украинската архитектка и художничка Юлия Красовска.  През последната година експозицията е гостувала в София ,..

публикувано на 18.06.25 в 08:15