До 29 ноември българският клуб "Иван Михайлов" в Битоля трябваше да смени своето име и подлежи на глоба до 10 000 евро. Комисията за защита от дискриминация в Северна Македония заяви, че предава казуса на македонската прокуратура, защото "клубът не само възхвалява Иван Михайлов, но и не премахна спорно съдържание от социалните мрежи".
Клубът имаше 45 дни да смени името, устава и програмата си, след като властите в Скопие решиха, че те „водят до национална и етническа дискриминация, насаждат омраза и нетърпимост“. Сигналът срещу клуба е подаден от крайнолявата партия "Левица".
По друг закон до февруари клубовете "Иван Михайлов" в Битоля и "Цар Борис III" в Охрид също трябва да сменят своите имена.
В цяла Германия българите могат да гласуват в 66 секции. В Берлин те са пет, като във всяка от тях има машина. Изборният ден протича спокойно. До момента са гласували малко над 800 души, което в сравнение с изборите на 9 юни е малко повече..
Няма информация за сериозни проблеми при гласуването в Турция, предава специалния пратеник за изборите там Мария Петрова. Масово се гласува с машини, но от малък брой хора – така тя описва вота в югоизточната ни съседка. По-голяма е активността пред..
Десетки хиляди са българите, които живеят в Аржентина. За съжаление точна статистика за техния брой не е правена, но според различни източници те варират от 50 000 до 150 000 души. Част от тях са емигранти от новата вълна, заселили се там след..