Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

“Българска Коледа” в кипърското село Дериня

На “Българска Коледа” в кипърско “Коледно село” днес оживяват родните коледно-новогодишни традиции и обичаи чрез музика, танци и кулинарни изкушения. Представянето на страната ни в село Дериня в югоизточната част на острова е по покана кмета.

Децата от българското училище "Народни будители" от близкия град Паралимни ще представят празнична програма. Те ще изпълнят популярни коледни песни и ще разкажат на български и на гръцки език за Бъдни вечер и за коледарите. С българска народна музика и хора ще се включат също танцовият ансамбъл "Българи" от Ларнака и народният певец Добрин Добрев, който живее в Лимасол.

Коледният ни павилион ще бъде пълен с вкусове и ухание от храни и напитки, традиционни за българската празнична трапеза. Майките и бабите на децата в българското училище пък ще посрещнат посетителите с много баници, пити и коледни сладки.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В новия си роман Петър Георгиев Рей разкрива недъзите на младото поколение

"Книга, изпълнена с много хумор, но и истини, които могат да бъдат болезнени" – Петър Георгиев Рей открехва завесата към новия си роман "Денят, в който бе отнета моята девственост", чиято премиера ще се състои на 6 октомври в столичната галерия..

публикувано на 01.10.25 в 13:05

Българската православна църковна община в Женева - I част

В новия епизод на подкаста "Мост на вярата" ви представяме Българската православна църковна община в Женева, Швейцария. Тя е учредена официално през 2018 г. на  празника Рождество на Пресвета Богородица, който отбелязваме на 8 септември. Денят на..

публикувано на 26.09.25 в 12:00

Приключва гласуването за "Любима българка на публиката"

Приключва гласуването за "Любима българка на публиката" На 25 септември 2025 г. (четвъртък) приключва гласуването за наградата "Любима българка на публиката", част от традиционния конкурс на Изпълнителната агенция за българите в чужбина – "Българка на..

публикувано на 24.09.25 в 11:10