България прави много и работи на най-високо политическо ниво с албанските власти по въпросите на българското национално малцинство, каза президентът Румен Радев на среща в българското посолство в Тирана с представители на местните българи.
Консултативният съвет към Агенцията за българите в чужбина да заработи ефективно и когато на наши сънародници зад граница местните власти откажат документ за произход, този съвет да може да установи, на базата на ясни критерии, че това са хора с българско самосъзнание и произход и заслужават българско гражданство, изрази очакване Радев.
По-силна подкрепа от България за българското малцинство поиска председателят на културно дружество "Просперитет – Голо Бърдо" Хаджи Пируши. Той призова медиите да се занимават повече с българското малцинство в Албания.
В Чехия с културна вечер "Завръщане към корена", проведена на 11 септември в Дома на националните малцинства в Прага, започна десетото издание на Мултикултурния фестивал "Вяра, надежда, любов и мъдрост". Силвия Кръстева – председател на Сдружение..
Празнично отбелязване на 15-ата годишнина от основаването на сдружение "Македонско-българско приятелство" ще се проведе на 12 септември от 19 часа местно време в Битоля, Северна Македония. Присъствие са потвърдили председателят на Комисията по..
В Чикаго беше представено фототипно издание на редкия и изключително ценен "Македонски алманах", публикуван през 1940 г. в Индианаполис от Македонската патриотична организация (МПО). Във Фейсбук генералният консул на България в Чикаго Светослав..
Българите в Хамбург и региона имат възможност да се включат в любопитен семинар на 19 октомври, който ще отвори вратата към познанието как да..