13
На прага на 2023 година празненствата в страната обещават много настроение и весело посрещане.

След две години пауза, заради пандемията от К-19, на площад „Александър I“ в София се завръща новогодишният празничен концерт "Сцена под звездите", организиран от Столичната община. Концертът ще започне в 20:00 часа с изпълнения на DJ DIMMY, а в 22:30 ч. на сцената ще се качат веселяците от „Обичайните заподозрени“. В полунощ, след тържествената заря, празничното хоро ще поведат танцьорите от фолклорен ансамбъл „Горна баня“.

Във Варна, любителите на тържествата на открито могат да очакват празничен концерт и заря на пл. „Независимост“. В програмата „Заедно в новогодишната нощ", която ще продължи до 2:00 часа на 1 януари 2023 г. ще пеят известни български изпълнители, на специалната 3D LED сцена. Точно в полунощ фолклорен ансамбъл „Варна“ ще поведе празничното „Дунавско хоро“, а небето ще засияе от празнична заря. В Добрич, новогодишната програма започва в 24:00 часа на пл. „Свобода” с празнични илюминации, чаша вино и музикална програма на Оркестър „Добруджански авлиги“.

В Бургас, звездата на новогодишния концерт е диско легендата Прешъс Уилсън, която ще пее на откритата сцена на площад „Тройката“ малко след 23:00 часа. Новата година ще бъде отбелязана с празнична заря, а на сцената ще излезе оркестър „Странджа“ - Бургас със солист народната певица Жечка Сланинкова – Славеят на Странджа планина.

Във Велико Търново, също посрещат на площада Новата година с рок концерт и народни танци. След полунощ за гостите на площада ще има и традиционна баница с късмети. Както всяка година, на 1 януари сутринта ще се проведе 15-километров поход за здраве, а по обяд пред крепостта Царевец търновци ще посрещнат с подаръци първия турист за годината в България.


В четвъртък минималните температури ще са от 5 до 10°, в Южна България - между 13 и 15°, в София ще е около 7°. През деня облачността временно ще намалява и валежите ще спират. Вятърът в котловините и низините временно ще стихва и там преди обед ще бъде..
Европейската банка за възстановяване и развитие ще открие технологичен център в България, фокусиран върху нови технологии като Big Data, изкуствен интелект, киберсигурност и облачни услуги. Това става възможно, след като парламентът ратифицира..
"Правителството реши, че заради предстоящото въвеждане на еврото 31 декември 2025 г. и 2 януари 2026 г. са обявени за неработни дни. Това се налага заради нуждата от технологични промени, които трябва да бъдат направени в рамките на финансовия и..
Седемнадесетият пореден празник на младото вино в Пловдив беше открит официално на 21 ноември . Виненият маратон, който ще продължи през целия уикенд..
Охранителни камери заснеха мечка в жилищен квартал на град Карлово преди дни. Хищникът е сляз ъл до къщите в северната част на града и се е..