4
Паметник на кирилицата да бъде изграден в Лос Анджелис. Това предвижда проект, който обединява усилията на Българската фондация за изкуства, култура и образование, Генералното българско консулство в Лос Анджелис и автора на скулптурата Бронислав Ликоманов, каза пред БТА почетният консул на България в Сиатъл Елка Русков.
Българското неделно училище "Св. св. Кирил и Методий", което се намира в центъра на гръцката столица, събра десетки гости и приятели за своето голямо тържество, посветено на 1 ноември – Денят на народните будители. "За всеки един от учителите в..
Съветниците на Районния съвет на Тараклия на свое заседание единодушно приеха обръщение до ръководството на България и до българските депутати в Европейския парламент. В документа те изразяват тревога от заплахата за ликвидация на..
Бал с танцови демонстрации, музика на живо и български вкусове и деликатеси ще изкушат любителите на българското в Женева на 15 ноември от 19,00 ч. "Присъединете се към нас за една незабравима вечер, в която танцът и културата се сливат", канят..
Тесен се оказа храмът, посветен на Архистратизите Михаил и Гавриил в Хага, за да побере всички, дошли да отбележат празника на небесните сили и на..
За спешно приемане на промените в Закона за българското гражданство настоя евродепутатът от Европейската народна партия Андрей Ковачев по време на дискусия с..