Изложба с 61 цветни и черно бели фотографии, в които холивудският актьор Джон Малкович се превъплъщава в емблематични образи на фотографията от 20-и и 21-и век, ще бъде открита днес в Националната галерия в София. Автор на проекта е амeриканският фотограф Сандро Милър. През 2013 г. той решава да отдаде почит на авторите, белязали най-силно творческата му кариера, като избира 35 популярни техни фотографии, които да възпроизведе. За целта Милър се свързва с Джон Малкович, който с готовност се съгласява да участва в нестандартния арт проект.
В серията "Малкович, Малкович, Малкович: Почит към майсторите на фотографията", холивудската звезда показва хамелеонските си качества, влизайки безпроблемно в образите на Алберт Айнщайн, Че Гевара, Джон Ленън, Анди Уорхол и други.
Презентацията на фотографа Сандро Милър е предвидена за 18 февруари (събота), от 11:00 до 12:30 часа в Национална галерия "Квадрат 500". Експозицията може да бъде посетена от софиянци и гости на столицата до 30 април 2023 г.
В момента Джон Малкович е в София във връзка с участието му три поредни вечери (на 16, 17 и 18 февруари) на сцената на Народния театър "Иван Вазов" с постановката "В самотата на памуковите полета" на Бернар-Мари Колтес.
На 28 и 29 август площадът "Свети Александър Невски" за пореден път ще се превърне в концертна зала под открито небе. Българската оперна дива Соня Йончева възнамерява двудневният фестивал "Гала в София" да се превърне в ежегодна традиция – мост..
Бившият Дом-паметник на Българската комунистическа партия на връх Бузлуджа трябва да бъде запазен и да се превърне в туристическа дестинация, която да носи ползи и средства за региона. Около това мнение се обединиха посетители на фестивала Open..
На 1 юли 2025 г. Държавна опера – Стара Загора отбеляза столетен юбилей. В програмата, посветена на 100-годишнината, първата извънстолична оперна трупа у нас заложи десет премиери, спектакли на Детско-юношеската студия за опера и балет, репертоарни..
Ако направим крачката отвъд с пречистена душа, ще се озовем на небесните зелени пасбища, тихи води и прави пътеки. За да се сбъдне упованието ни обаче,..