Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българите желаещи да гласуват в чужбина могат да подават заявления

Снимка: ЦИК

Вече работи електронната платформата на Централната избирателна комисия – ЦИК за подаване на заявления за гласуване извън страната. Гражданите ще могат да подават заявления за гласуване зад граница до 7 март на адреса - https://www.cik.bg/bg/ns02.04.2023/zayavlenie

В електронния документ избирателите трябва да попълнят трите си имена, ЕГН, номер на документ за самоличност, органа издал документа, дата на издаване, постоянен адрес по лична карта, както и адрес на пребиваване и имейл за контакт. Те трябва да посочат държавата и мястото, където желаят да упражнят правото си на глас.

Заявленията служат за образуване на избирателни секции извън страната при подадени не по-малко от 40 заявления за конкретно място и определяне броя на секциите по места, припомнят от ЦИК. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Отново в клас и отново за българските неделни училища зад граница

Да запазват българските корени сред младото поколение сънародници в чужбина, а също и да съхраняват българския език, памет и култура сред наследниците на българската емиграция – това е огромната мисия на българските училища по света. Повечето от..

публикувано на 07.09.25 в 09:15

Детска изложба с творби на участници в работилница “Библиолето” предстои в Цариброд

Изложба с творби на деца, участвали в изобразително-литературната работилница “Библиолето”, ще бъде открита на 8 септември в Народната библиотека “Детко Петров” в Цариброд, съобщи мултимедийният портал на български и сръбски език ФАР. През лятната..

публикувано на 06.09.25 в 17:03

Филиалът на Русенския университет в Тараклия откри първата си академична година

Филиалът на Русенския университет в Тараклия, Молдова, даде началото на първата си академична година. Събитието беше определено като историческо – това е първият и единствен филиал на български университет зад граница.  Филиалът беше..

публикувано на 02.09.25 в 14:12