Между 730 и 740 секции в 62 държави ще бъдат разкрити за парламентарните избори на 2 април, съобщи Калин Атанасов от Работната група „Избори“ във външно министерство.
В Турция ще бъдат разкрити малко над 160 секции, в Обединеното кралство над 115, в Испания – около 64, в САЩ – 56 , в Италия – около 26, в Гърция – около 20, във Франция – около 16. Германия е наложила лимит да се отворят до 40 места за вота и не всички предложения на българите във федералната република ще бъдат удовлетворени, въпреки. Там подадените заявления за вот са за близо 74 места.
Очаква се зад граница да бъдат изпратени между 240 и 410 машини в 240 секции, в 22 държави на 3 континента.
До 11 март Централната избирателна комисия ще реши точния брой и местата на секциите.
Документалният филм "Другата България", направен като проект на студенти от Националната академия за театрално и филмово изкуство "Кръстьо Сарафов", ще бъде представен в третия ден от Четвъртата среща семинар на ръководителите на фолклорните..
Българското неделно училище "Св. св. Кирил и Методий", което се намира в центъра на гръцката столица, събра десетки гости и приятели за своето голямо тържество, посветено на 1 ноември – Денят на народните будители. "За всеки един от учителите в..
Изложбата "На две родини ний чада сме", представяща рисунки на бесарабски деца от Молдова , беше открита днес в зона "Ларго", в столичния Античен културно-комуникационен комплекс "Сердика". Сред официалните гости на откриването бяха посланикът на..
Мост между светове представлява в същността си проектът "Харизмата на българина". С него Димитринка Йорданова Командучи – психолог, психотерапевт,..