На днешния Велики четвъртък за Българската православна църква от 10.00 ч. до 11.30 ч. на площад "Света Неделя" в центъра на София ще се проведат традиционното боядисване на великденски яйца и спортни игри, в които ще се включат деца от столичните детски градини.

Към 11.30ч. ще потегли празнична лития, водена от свещенослужители на Софийска света митрополия и деца, носещи икони и кошнички с боядисани яйца.
Снимки: Софийска света митрополия, sofia.bg
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела Сиракова, завеждащ консулската служба в Ню Йорк, за българската диаспора в САЩ и образователните ни..
"Решенията за постигане на мир в Украйна трябва да стъпват на основните принципи на Устава на ООН като суверенитет, независимост и териториална цялост". Това заяви външният министър Георг Георгиев на неформалната видеоконференция на министрите на..
Шест държави, сред които и България, са изложени на риск от неспазване на фискалната рамка на ЕС през 2026 г. Това посочва есенният пакет на Европейския семестър приет от Европейската комисия по бюджетите на страните членки, в който се определят..