Бившият президент на САЩ Бил Клинтън (1993 – 2001 г.) пристига в България през май по покана на главния изпълнителен директор на "Хювефарма" и член на Консултативния съвет на Clinton Global Initiative Кирил Домусчиев.
Двамата ще участват в дискусия на тема – "Корпоративно социално влияние върху бъдещите поколения с акцент върху важността на продоволствената сигурност и устойчивостта".
Бившият президент на Щатите определя селското стопанство като катализатор за социална и икономическа промяна и именно поради тази причина секторът е в центъра на вниманието му.
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..
В "България днес" на 9 октомври слушайте: 05:31 - Актуално от България и за общностите с българи по света 14:42 - Климатичните промени отнемат 1% от родната икономика 27:48 - Десислава Цветкова и нейната стихосбирка „Звездно пристанище..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
В "България днес" на 9 октомври слушайте: 05:31 - Актуално от България и за общностите с българи по света 14:42 - Климатичните промени отнемат..
В "България днес" на 08 октомври слушайте: 05:00 – Актуално от България и за общностите с българи по света 18:30 – Виновни за..