Въпроси за образованието на български език в Сърбия обсъдиха посланикът на България в Белград Петко Дойков, генералният консул в Ниш Димитър Цанев и председателят на Националния съвет на Българското национално малцинство Стефан Стойков. В срещата участваха и членовете на комисията по образование към съвета.
Липсата на обучение на майчин език в предучилищна възраст, намаляващият брой ученици и липсата на преведени учебници за 3, 4, 7, 8, 10 и 11 клас бяха във фокуса на срещата. Поставен беше и въпросът с добавянето на 30% допълнително съдържание на български език към учебниците по история, география, музика и рисуване. Набелязани са конкретни стъпки за по-бързото разрешаване на проблемите, съобщиха от посолството.
Едва 25,7% от българите са за въвеждането на еврото от 1 януари 2026 г ., а 30,8% приемат въвеждането като задължително условие на членството ни в ЕС, но искат то до стане по-късно . Останалите се колебаят. Според проучване на социологическа агенция..
Условията за зимни спортове и преходи в планините са добри . Според информацията на сайта на Планинската спасителна служба на Българския Червен кръст, времето в планините е слънчево и тихо, на места по високите части подухва слаб вятър. В..
Посетителският център "Поморийско езеро" приема днес, 1 февруари, посетители без входни такси по повод предстоящия Световен ден на влажните зони, който се отбелязва на 2 февруари. Това съобщи Община Поморие. Центърът ще работи от 10:00 до 16:00..
За бойкот на големите хранителни вериги в България заради спекулативно високите цени призова през "Фейсбук" заместник-председателят на ВМРО Карлос..
Икономисти и финансисти инициираха петиция с искане да не се отлага подаването на заявление за извънреден конвергентен доклад от Европейската комисия за..
Отлагането на искането на конвергентен доклад за влизането на България в еврозоната не е фатално. По-важно е да се постигне стабилност в управлението,..