Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Британско издание препоръчва България, като идеалната бюджетна дестинация за това лято

Снимка: Pixabay

Идеалната дестинация за евтина почивка за британците е една до голяма степен неизследвана държава в Европа, която е по-евтината алтернатива на Испания. Така започва статията си британското издание "Експрес", позовавайки се на проучване на известния портал за отдих и туризъм Loveholidays.

В статията се цитира главния му маркетинг директор Ал Мъри, който казва: "България разполага с редица планини, реки и езера за безстрашните пътешественици, но страната остава до голяма степен неизследвана, което я прави идеална дестинация в Източна Европа за по-приключенски настроените туристи. Чистите езера и обектите на ЮНЕСКО я превръщат в идеалната държава, която можеш да опознаеш на спокойствие, без обичайните тълпи. Освен това, живописната й брегова линия предлага просторни и недокоснати плажове, които са много по-малко туристически от средиземноморските им алтернативи."


Балканската държава разполага с плажове на Черно море, планини и реки и това я прави идеалното място за изследване, твърди изданието. Британските туристи могат да летят до България за по-малко от четири часа с множество евтини директни полети от летищата в Обединеното кралство. Желаещите да отдъхват на плажа, могат да изберат Слънчев бряг. Това е най-оживеният и известен български черноморски курорт, който предоставя също така възможности за водни спортове, както и за пейнтбол, картинг и аквапарк, пише изданието. Слънчев бряг е известен с нощния си живот. Освен това, британските туристи ще намерят по-евтина бира в България, отколкото в други известни парти дестинации.


Туристите, които търсят култура, пък могат да посетят близкия крайморски град Несебър, където има древни руини и интересен Археологически музей.

Но България не е само плажове. Туристите ще открият, че балканската страна има още много неща за изследване. В столицата София те могат да се възхитят на впечатляващата катедрала "Александър Невски" или да усетят пулса на градския живот на булевард "Витоша". Една от водещите забележителности на София е Музеят на илюзиите, където гостите могат да си направят неправдоподобни снимки за своя Instagram, пише "Експрес".


Освен София, изданието препоръчва на британците да посетят и Пловдив, едно от културните средища на България, и най-вече – пловдивския творчески квартал "Капана", както и да разгледат светлинното музикално шоу в Цар Симеоновата градина.


"Не само че по-малко посещаваните дестинации обикновено са по-малко туристически, но за щастие на туристите, те често са и на по-ниска цена. Това ги прави идеален вариант за пътуващите с ограничен бюджет това лято“, заключава Ал Мъри, цитиран от "Експрес" .

Вижте още:

Съставил: Венета Николова

Снимки: Pixabay, БГНЕС, БНР-Пловдив, bulgariatravel.org
По публикацията работи: Иван Петров

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Прохлада, пешеходни преходи и впечатляващи гледки – бягство от жегите към Своге

Когато термометрите в София безмилостно доближат 40°C, въздухът става тежък като олово, улиците опустяват, а хората започват да търсят спасение в планината. Само на около час път с автомобил, северозападно от столицата , склоновете на Стара планина в..

публикувано на 30.07.25 в 10:45

"България Ленд" – разходка през вековете в сърцето на Правец

На брега на градското езеро в Правец беше открит нов културно-исторически парк, който се простира на 14 декара. Атракцията "България Ленд" предлага уникална възможност да се запознаете с българското наследство, представено в умален мащаб. Има модели..

публикувано на 27.07.25 в 09:45

На глътка разстояние – винените маршрути на Североизтока

Ако си мислите, че Североизточна България е само плодородни житници и равнини, е време да зареете поглед към лозовите насаждения, които се простират на хиляди декари в района. Тук виното е част от ежедневието и културата на хората. Данните са..

публикувано на 16.07.25 в 11:45