Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

По идея на наши сънародници

Библиотеката в Сан Франциско открива българска секция

Снимка: БГНЕС

Централният клон на библиотеката в Сан Франциско (San Francisco Public Library) ще отвори българска секция с книги на български език съвсем скоро, информира Генералното консулство на България в Лос Анджелис от своята страница във ФейсбукИнициативата е на сънародниците ни от Българския културен център „Рипни Калинке“, като за целта те набират дарения от нови книги на български автори и на български език. Идеята им е в рамките на 3 седмици да бъдат събрани достатъчно книги, за да може на 24 май българската секция да бъде открита официално.


Българската организация е успяла да убеди ръководството на Международния център на държавната библиотека в Сан Франциско, че си струва да бъде открита българска секция. Досега книги на български език от български автори не са съхранявани в държавните библиотеки в района на Силициевата долина, пишат от БКЦ „Рипни Калинке“.

Можете да се присъедините към благородната инициатива на българите от Сан Франциско и Сан Хосе, като им пишете на e-mail: info@ripnikalinke.org

По публикацията работи: Красимир Мартинов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Няма пострадали български граждани при авиокатастрофата в Торонто

Генералното консулство на България в Торонто съобщи, че е организирало кризисен щаб и следи ситуацията със самолетната катастрофа на летище “Пиърсън” в канадския град. Самолет на американска компания, идващ в Торонто от гр. Минеаполис, САЩ,..

публикувано на 18.02.25 в 09:05

На 22 февруари в Лондон отварят дверите на храма "Св. Йоан Рилски"

Българският патриарх и софийски митрополит Даниил ще отслужи първата литургия в Лондон за освещаването на новия храм на българската православна общност в британската столица - "Св. Йоан Рилски" . Храмът е част от имота на българското посолство в..

публикувано на 17.02.25 в 15:42
Хор „Булгапея“

Хор "Булгапея" – българските гласове в Брюксел

Преди 6 години, в деня на Първа пролет, няколко живеещи в Брюксел българки, водени от любовта към родния фолклор и силата на корените си, решават да създадат свое творческо кътче, където тази любов да намира изява. Така се ражда акапелната формация..

публикувано на 17.02.25 в 13:10