Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

22 сини флага за българското Черноморие това лято

Снимка: БГНЕС

През топлите месеци „Син флаг“ ще се вее над рекорден брой  плажове на българското Черноморие – цели 22, съобщи пред БТА председателят на Българското движение „Син флаг“ Станимир Георгиев. Наградата „Син флаг“ е най-утвърденият еко етикет и стандарт в туризма в международен план. Тя се присъжда на плажове, отговарящи на редица критерии за качество, сред които чистотата на морската вода, както и безопасността, услугите и удобствата за туристите и пр.

Тази година, освен на българските плажове, престижното отличие е отредено и на едно наше частно яхтено пристанище. Носителите вече са потвърдени от международното жури, чието седалище е в Копенхаген, Дания.

В района на морската ни столица Варна носителите на „Син флаг“ се увеличават с два плажа, като признанието през тази година е присъдено и на „Бяла-юг“ и „Хижа Черноморец-юг“ . Най-дългогодишен носител на „Син флаг“ у нас е „Слънчев бряг“, допълни Георгиев. Според него този плаж кандидатства за сертификат от 1995 година.

Вижте още:

Съставил Венета Николова


По публикацията работи: Михаил Димитров

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България предлага на Qatar Airways да пусне чартърни полети Варна-Доха

Министърът на туризма Евтим Милошев проведе поредица срещи на високо ниво с министрите на туризма от Саудитска Арабия, Катар, Бахрейн и генералния секретар на ресорния съвет на Кувейт, в рамките на световното туристическо изложение WTM в Лондон...

обновено на 07.11.24 в 13:12

Красивото село Ковачевица, което не се променя

Със своите стари къщи с тиклени покриви, стръмните улички, които се вият нагоре в планината и каменните дувари, пазещи вековни тайни, Ковачевица е едно от най-красивите и романтични български села. Няма посетител, който да не ахне пред чара на..

публикувано на 30.10.24 в 09:50
 Църквата

Бял бор на повече от 500 години пазят жителите на родопското село Пчеларово

В скътаното сред склоновете на Източните Родопи село Пчеларово разказват предание, че в района виреели вековни дъбови гори и орехови дървета, в чийто хралупи се въдели диви пчели. Пчеларството е отколешен поминък на хората, за което говори и самото..

публикувано на 20.10.24 в 09:05