Страната ни има своето място на филмовия пазар, съпътстващ 76-ото издание на филмовия фестивал в Кан. Българският представителен щанд (павилион 131) е споделен с Кипър и още шест балкански държави - Босна и Херцеговина, Хърватия, Словения, Сърбия, Черна гора и Северна Македония.
В рамките на започващия днес фестивал Националният филмов център ще организира две събития – на 20 май Happy Hour заедно с Кипър, и на следващия ден There Is No Place Like Now съвместно с Израел на тема копродукции и общи проекти. Българският продуцент Ваня Райнова пък е селектирана в рамките на инициативата на European Film Promotion, която представя обещаващи европейски продуценти, свързвайки ги с потенциални творчески партньори.
"Българин" е заглавието на новата двуезична книга със творби на Ивайло Балабанов (1945-2021), която се подготвя за печат в чест на 80-годишнината от рождението на незабравимия български поет. Отпечатването на книгата на два езика – български и..
В Националната галерия - Квадрат 500 в София е представена за първи път уникална колекция от западноевропейски текстилни пана (гоблени). Експонатите са постъпили в колекцията през 1960-те от Българската народна банка за фондовете на неосъществената..
Предстоящата на 5 май 2025 г. в Загреб изложба на българския художник Георги /Жорж/ Папазов беше обсъдена на среща в посолството на България в Загреб между главният секретар на Хърватско-българското дружество и главен редактор на двуезичното..
Електронна образователна платформа, разработена от учени в Кирило-Методиевския научен център към Българската академия на науките, улеснява навлизането на..