Българската общност и българските училища в Кипър започват от днес богата празнична програма, с която честват 24 май - Деня на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. Гост на част от тържествата e вицепрезидентът на България Илияна Йотова, която е на посещение на острова по покана на сънародниците ни.
Вицепрезидентът Илияна Йотова ще се срещне днес следобед с представители на български организации и ще поздрави присъстващите на тържеството на училище "Родна стряха", а децата от българското училище "Д-р Петър Берон" в Ларнака ще получат удостоверенията си от председателя на Агенцията за българите в чужбина Райна Манджукова.
В неделя вицепрезидентът и официалните гости от България ще участват в кулминацията на честванията на 24 май на острова - 25-ото издание на "Дни на българската култура в Кипър", организирани от Съюза на българите в Кипър, под егидата на Министерството на културата на Кипър и посолството на България в Никозия, и със специалната подкрепа на митрополита на Тамасос и Оринис Исаѝас.
Изпълнителната агенция за българите в чужбина беше домакин на учредителното събрание на Асоциация на българските културни сдружения в чужбина, съобщи репортерът на Радио България Йоан Колев. На заседанието присъстваха представители на 26..
Последната седмица от Лятното училище по български език и култура в Албания, проведено в периода от 1 до 25 юли 2025 г., бе кулминацията на емоционалното и културното преживяване на цялата програма, превръщайки се в незабравим спомен за всички..
Учредително събрание на новосъздаващата се Асоциация на българските културни сдружения в чужбина ще бъде организирано на 29 юли 2025 г. от 14,00 ч. в сградата на Изпълнителната агенция за българите в чужбина на бул. "Княз Александър Дондуков", 2А в..
Последната седмица от Лятното училище по български език и култура в Албания, проведено в периода от 1 до 25 юли 2025 г., бе кулминацията на емоционалното..
Учредително събрание на новосъздаващата се Асоциация на българските културни сдружения в чужбина ще бъде организирано на 29 юли 2025 г. от 14,00 ч. в..
Изпълнителната агенция за българите в чужбина беше домакин на учредителното събрание на Асоциация на българските културни сдружения в чужбина, съобщи..