Българската културна асоциация в Белгия набира доброволци за работа на щандовете с книги на издателствата, гостуващи на Петия фестивал на българската книга в Брюксел. Събитието започва в събота, 10 юни, и ще събере в белгийската столица български писатели, издатели и читатели.
“Търсим доброволци с отношение към книгите за работа на щанд на някое от гостуващите издателства за събота и/или неделя. Тази година на гости ни идват единадесет издателства с над 300 заглавия. Ако искате да бъдете част от това приключение, пишете ни. Ще сме благодарни на всякаква помощ“, написаха от Българската културна асоциация в своята Фейсбук страница.
Повече от 40 творби на Петър Бояджиев и Даниела Зекина ще бъдат представени на изложба графика и живопис в столичната галерия "Икар", предаде БТА. Експозицията ще бъде официално открита на 24 юни 2025 г. от 18:00 ч. Това съобщи за рубриката "БГ Свят" на..
Българско училище "Васил Левски" в Саарбрюкен, с филиали в Кайзерслаутерн и Хомбург, Германия, ще отбележи края на учебната година на 29 юни 2025 г. (неделя) с празник на открито. Във Фейсбук екипът на образователното средище съобщава, че..
Инженерните планове за разширение на сградата на Българския център в Билерика, Нова Англия, САЩ, са готови. Бордът на Центъра в Нова Англия и Българска църква "Света Петка", която се помещава в него търсят вече изпълнител на проекта, съобщава БТА, като..