Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Дива река" – цветно намигване на трио VIVA

Снимка: Facebook//triovivaofficial

"Дива река" е най-новата песен на трио VIVA. В нея младите момичета пренасят цялата позитивна енергия, чувство за хумор и забавление, с които са изпълнени техните взаимоотношения. Автор на музиката и текста е Славчо Николов от Б.Т.Р. В работата по аранжимента към него се присъединява и Алекс Нушев.

Вокалното трио включва Виктория Чешмеджиева, Йоана Великова и Виктория Ехиянова, които се занимават с музика от ранна възраст, а пеят заедно от 2012 г. В момента и трите са студентки, но паралелно със звукозаписната дейност и успешните изпитни сесии в университетите, VIVA развиват активна концертна дейност. На 1 юли ще посрещнат July Morning на брега на Дунав в Тутракан заедно с рокаджиите от Б.Т.Р. и Джони Джоели (Johnny Gioeli).

Във видеото на режисьора Силвестър Силвестров стайлингът на момичетата и дигиталните изображения са интерпретация на естетиката на една от най-креативните декади в историята на музиката от 70-те години, както и на поп-арта от 60-те.

Текст: Диляна Трачева



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Доза реалност"

Anabel представя своя дебютен сингъл, зад който стоят години подготовка, труд и постоянство. Тя е Ана Сотирова и се занимава с музика от 4-годишна. Музикалният ѝ път започва от Voice Academy – частно училище за комплексно обучение на млади таланти – и..

публикувано на 31.01.25 в 10:15

Виртуозният цигулар Вадим Репин свири в София

Световноизвестният цигулар Вадим Репин излиза на софийска сцена на 30 януари с Концерт за цигулка и оркестър № 2 в сол минор от Сергей Прокофиев, съобщи Софийската филхармония. Програмата на музикалното събитие под палката на маестро Карло Тенан в зала..

публикувано на 29.01.25 в 15:31

"Saracta" ни потапя в мистиката на прабългарите

Днес ще се върнем назад във времето със SARACTA или "Пазителят" - това е името на смелото музикално приключение на продуцентите Fabrizio Parisi и The Editor. Този път в предизвикателството се включва и едно легендарно име за българската..

публикувано на 29.01.25 в 10:15