Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Създаването на външнополитическа стратегия във фокуса на дискусия

Снимка: europarl.bg

Публична дискусия на тема “Визия за външнополитическа стратегия на Република България” ще се проведе днес в столичния Дом на Европа по инициатива на Дипломатическия институт при министъра на външните работи. Събитието ще събере представители на законодателната и изпълнителната власт, експерти, хора от научните среди и гражданския сектор, които да помогнат за създаването на този стратегически документ, продиктуван и от новата среда на сигурност. Гост на форума ще бъде външният министър Мария Габриел.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БНБ призовава държавата да води консервативна финансова политика

Растежът на националната икономика през второто тримесечие на 2025 г. се ускорява с 3,5% на годишна база. Според анализ на Българската народна банка (БНБ) от брой 3 на "Икономически преглед" основните фактори за ускорението са понижението на вноса..

публикувано на 16.10.25 в 13:50

България участва в Международния панаир на книгата във Франкфурт

Министърът на културата Мариан Бачев откри българския щанд в 77-ия Международен панаир на книгата във Франкфурт.  “От средновековните ръкописи, положили основите на нашата писмена култура, до съвременните гласове, които днес разговарят с глобалния..

публикувано на 16.10.25 в 13:45

Президентът отличи с орден най-известния българист в Китай проф. Ма Сипу

От името на държавния глава Румен Радев, вицепрезидентът Илияна Йотова връчи ордена “Св. св. Кирил и Методий“- Първа степен на професор Ма Сипу, съобщи прессекретариатът на държавния глава. Отличието е връчено на официална церемония в..

публикувано на 16.10.25 в 13:13